Sport

Rikthehet Barcelona magjike! Lewandowski, adoleshenti Yamal dhe kapiteni Raphinha turpërojnë Realin në “Santiago Bernabeu”

Barcelona është skuadra për t’u mundur këtë sezon, me katalanasit që kanë turpëruar me “poker” Real Madridin.

Në “El Clasicon” e parë te sezonit, çdo gjë foli për të besuarit e Hansi Flick, të cilëve u mjaftoi pjesa e dytë për të treguar se janë skuadra më në formë e momentit.

Pjesa e parë u mbyll vetëm me një gol të Mbappe, i cili u anulua për pozicoion të parregullt.

E dyta nisi furishëm për katalanasit, të cilët shënuan dy herë me Lewandowskin në minutat 54’ dhe 56’.

Në të 77’-ën erdhi momenti i adoleshentit Lamine Yamal, i cili realizoi një supergol për të hedhur KO kampionët e Europës.

Kishte festë dhe për kapitenin Raphinha, lojtari më në formë i momentit te katalanasit, i cili gjithashtu realizoi një supergol, për të mbyllur sfidën me rezultatin 0-4.

Kështu Barcelona udhëheq me 30 pikë, 6 më shumë se Reali, me këtë të fundit që nuk arriti dot të thyente rekordin e katalanasve për më shumë ndeshje radhazi pa humbje në La Liga.