Sport

Në orën 21:47 arbitri thjesht u largua pa thënë asnjë fjalë për vendimin e tij

Gjithçka rrotullohej rreth TIJ pas daljes së Gjermanisë nga çerekfinalet.

Anthony Taylor nuk vendosi për një penallti pas një prekje me dorë në minutën e 106-të në çerekfinalet e Kampionatit Evropian ndërmjet Gjermanisë dhe Spanjës (1:2).

Edhe pse spanjolli Marc Cucurella bllokoi qartë gjuajtjen e Jamal Musiala me dorë.

Interesant është fakti se pas ndeshjes, arbitri nuk deshi të komentonte vendimin e tij!

Përse Taylor vendosi të vazhdonte lojën? A u kontrollua situata nga gjyqtari i videos? Si keni komunikuar me asistentët tuaj? Pyetje që mbetën pa përgjigje pas asaj mbrëmje dramatike.

Në vend të kësaj, Taylor dhe ekipi i tij u larguan me shpejtësi në furgonin e zi Mercedes. Arbitri u largua në orën 21:47 – vetëm 80 minuta pas bilbilit të fundit.

Trajneri i kombëtares Julian Nagelsmann ishte i zemëruar që gjatë ndeshjes dhe tha në ARD pas fishkëllimës së fundit: “Por nëse topi po shkonte qartë drejt portës, atëherë spanjolli e ndali topin me dorë. Ai nuk e bëri me qëllim, por kjo nuk ka rëndësi”.

Dhe më tej: “Penalltia që morëm ndaj Danimarkës ishte dukshëm më pak penallti. Nuk mund ta kuptoj pse nuk e vlerësoi edhe pse kemi 48.000 përsëritje.”/© SYRI.net